XLIII Krajowa Wystawa Psów Rasowych

Email Drukuj PDF

Jack Russell Terrier, Dog argentyński, Akita amerykańska, Spaniel kontynentalny miniaturowy - ponad sto różnych ras zaprezentowali wystawcy z Polski oraz z zagranicy m.in. z Czech, Niemiec i Węgier, podczas Krajowej Wystawy Psów Myśliwskich oraz XLIII Krajowej Wystawy Psów Rasowych, które odbyły się w dniach 13-14.04.2013r na terenie naszej gminy.  Imprezę zorganizowano pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Konopiska oraz Przewodniczącego Zarządu Głównego Związku Kynologicznego w Polsce.

 

Podczas dwudniowej wystawy wybierano  m.in. najpiękniejszego psa użytkowego, najpiękniejsze szczenię, najpiękniejszego juniora, najpiękniejszego weterana, najpiękniejszą parę, a także najpiękniejszego psa wystawy. W tej ostatniej kategorii puchar ufundował wójt gminy Konopiska Jerzy Socha.

Tegoroczna pogoda sprzyjała organizatorom. Tłumy miłośników czworonożnych piękności przybywały do naszej gminy od wczesnych godzin porannych. „W tym roku wystawy w Konopiskach odwiedziło ponad 4000 gości. Ten wynik świadczy o coraz większym zainteresowaniu oraz najwyższym prestiżu obydwóch imprez” -  powiedział na koniec Tomasz Sławik – Prezes częstochowskiego oddziału Związku Kynologicznego w Polsce.

GCKiR

Poprawiony ( wtorek, 23 kwietnia 2013 12:20 )  
Nawigacja: Home Kultura XLIII Krajowa Wystawa Psów Rasowych

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj24
Wszystkie w tygodniu607
Ostatni miesiąc6114
Suma wejść404790